Będzie zmiana organizacji ruchu na czas wyścigu kolarskiego

W Głogowie i okolicach szykują się utrudnienia związane z wyścigiem kolarskim. Z jego okazji na Starym Mieście wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu.
Utrudnienia w ruchu

Przy okazji tegorocznego finiszu Wyścigu Wyszehradzkiego, który odbędzie się na trasie z Głogowa do Grębocic, przygotować się trzeba na utrudnienia w ruchu. Przez kilka dni z tego powodu obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na starówce.

Sam wyścig zaplanowano na 21 lipca. Zmianę organizacji ruchu w części Starego Miasta przygotowano natomiast na dni od 19 do 22 lipca. Wiązać się to będzie również z koniecznością przeparkowania samochodów pozostawionych na trasie wyścigu.

Najpóźniej do 19 lipca samochody trzeba będzie usunąć z ulic:

  • Rynek (południowa część – parkingi przed kamienicami na wysokości Baru Smaczek, Meryk Cafe itp.)
  • Rynek (część wschodnia) – 7 miejsc postojowych najbliższych skrzyżowania ulic: Rynek, Smolnej i Powstańców
  • Całej ulicy Powstańców
  • Całej ulicy Piekarskiej

W wymienionych miejscach obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Mapka ze zmianą organizacji ruchu
Zmiana organizacji ruchu 0d 19 do 22 lipca – gdzie nie będzie można parkować

Ruch poprzeczny od ulicy Rynek do ulicy Smolnej odbywać się będzie pod nadzorem policjanta kierującego ruchem, z wyłączeniem startu wyścigu.

Na wschodniej części rynku służby postawią zakaz skrętu w prawo (w ulicę Rynek). Z kolei na ul. Świętego Mikołaja na czas zmiany organizacji ruchu zdjęty zostanie znak T22 „Nie dotyczy mieszkańców”.

Utrudnienia także na drogach wokół Głogowa

W czasie wyścigu utrudnienia wystąpią także wokół miasta. Peleton przejedzie przez trasę: Głogów, Szczyglice, Turów, Ogorzelec, Kwielice, Kurów Mały, Obiszów, Duża Wólka, Świnino, Żuków, Grodowiec, Stara Rzeka, Wilczyn, Grębocice.

W godzinach od 11:30 do 16:30 na drogach między tymi miejscowościami ruch może być zablokowany. Ruch kołowy będzie możliwy tylko za zgodą służb zabezpieczających trasę.

Mapa z trasą wyścigu
Trasa wyścigu

O samym Wyścigu Wyszehradzkim więcej piszemy: W TYM MATERIALE.


Zobacz również:

Niesamowita Krypta Romańska. Prastare miejsce w podziemiach kościoła w Głogowie

Lato w Twierdzy 2024 zakończone. Za nami dwa tygodnie atrakcji