Lato w Twierdzy 2024 zakończone. Za nami dwa tygodnie atrakcji

W ostatnim dniu akcji Lato w Twierdzy jej najaktywniejsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. To była już 17. edycja wydarzenia.
Lato w Twierdzy 2024 - podsumowanie

W głogowskiej Kolegiacie podsumowano kolejną edycję akcji Lato w Twierdzy, która przez ostatnie dwa tygodnie zapewniła sporo atrakcji miłośnikom lokalnej historii i zwiedzania.

W piątek, 5 lipca, w głogowskiej Kolegiacie zorganizowane zostało podsumowanie akcji Lato w Twierdzy, która już po raz 17. zapewniła sporo atrakcji dla miłośników lokalnej historii i nie tylko.

Podczas podsumowania wręczone zostały dyplomy dla najbardziej aktywnych uczestników blisko dwutygodniowej akcji. Osobne podziękowania trafiły też do patronów wydarzenia: prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz dowódcy 4. Batalionu Inżynieryjnego ppłk Wojciecha Oleksego.

W czasie trwania akcji nie brakowało atrakcji. Jej uczestnicy zwiedzali m.in. poligon na Widziszowie, blok koszarowy czy podziemia dawnego szpitala podziemnego. Były też wyjazdy do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz do Sławy.

Lato w Twierdzy to cykliczna wakacyjna akcja Gminy Miejskiej Głogów. Każdego roku organizowane są również jej siostrzane wydarzenia z okazji ferii zimowych – Zima w Twierdzy.

Zobacz zdjęcia:

Zdjęcia z podsumowania akcji


Zobacz również:

Brzostów – kiedyś wieś a dziś głogowskie osiedle

Trwa renowacja zabytkowych rzeźb na cmentarzu przy Legnickiej