Duże zainteresowanie Punktem Profilaktyki Zdrowia Psychicznego

W październiku wszystkie terminy są już zajęte
w depresji nie jesteś sam plakat

10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi. Także w Głogowie problem depresji dotyka coraz więcej osób.

We wrześniu w ramach programu przeciwdziałania skutkom pandemii i wsparcia osób borykających się z depresją powstał Punkt Profilaktyki Zdrowia Psychicznego.

Punkt powstał w siedzibie Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które jest realizatorem programu na terenie Głogowa.

Zainteresowanie Punktem jest bardzo duże, widać jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc – mówi Marta Kaszuba, prezes Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Program zakłada udzielenie profesjonalnego wsparcia w formie szeroko pojętego poradnictwa i wsparcia oraz konsultacji wszystkim osobom, którzy zmagają się z trudnościami emocjonalnymi lub pragną zwiększyć swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z codziennością, a także lepiej odnajdywać się w panującej rzeczywistości.

W październiku nie ma już wolnych miejsc. Obecnie rejestrujemy już na listopad – dodaje Marta Kaszuba.

Poradnia działa codziennie od poniedziałku do piątku. Najlepiej zarejestrować się osobiście w Bazie Stowarzyszenia przy ul. Poczdamskiej 1, telefonicznie tel. 508192741 lub mailowo e-mail: gsod.mazurkiewicz@interia.pl

Przypomnijmy, że porady są bezpłatne, dzięki temu że program jest finansowany przez KGHM i Gminę Miejską Głogów.