Ogłoszono bazę projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

Zobacz, na jakie projekty będzie można głosować
budżet obywatelski Głogów - grafika promuj swój projekt

Rozpoczyna się kolejny etap w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zespół Konsultacyjny zakończył weryfikację wniosków złożonych przez mieszkańców Głogowa.

W sumie wpłynęło 51 wniosków, z czego 45 spełniło wymogi formalne. Ogółem jest 38 projektów majątkowych i 7 ogólnomiejskich.

Wśród pomysłów, które zgłosili mieszkańcy jest m.in. budowa placów zabaw, siłowni pod chmurką, zagospodarowanie terenów przy kamienicach, montaż napisu „I love Głogów” na Bulwarze Nadodrzańskim, budowa Pump Trucku, stworzenie ogrodu deszczowego, postawienie ławek do karmienia i przewijania niemowląt, czy też stworzenie Parku kieszonkowego „Małpi gaj”.

Wszystkie projekty znajdziesz TUTAJ

Zestawienie poszczególnych okręgów:

  • Okręg I – 4 wnioski (zadania majątkowe),
  • Okręg II – 8 wniosków (zadania majątkowe),
  • Okręg III – 9 wniosków (zadania majątkowe),
  • Okręg IV – 4 wnioski (zadania majątkowe),
  • Okręg ogólnomiejski – 20 wniosków (w tym: 13 zadań majątkowych oraz 7 zadań niemajątkowych).

Mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane projekty od 2 do 26 listopada. Głosowanie przeprowadzone będzie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza lub w formie papierowej w wybranych miejscach.

Miejsca głosowania: Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. jedności Robotniczej 15, Biblioteka przy ul. Perseusza, Biblioteka przy ul. Mieszka I, Punkt Obsługi Mieszkańca w galerii Glogovia.

Każdy mieszkaniec ma dwa głosy: jeden na zadanie majątkowe, a drugi na ogólnomiejskie.

Więcej informacji na www.obywatel.glogow.pl

Grafika: Katarzyna Brzezińska.