W Zakątku u Mikołaja praca wre

Budują domki i hotele – zobacz dla kogo?
DGL News

O tym, że przy Parafii Św. Mikołaja w Głogowie powstał Zakątek Świętego Mikołaja pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o większą troskę o środowisko, nasz Parafialny Zespół Caritas realizuje projekt „Zakątek u św. Mikołaja” organizowany w ramach inicjatywy Laudato si. Podczas spotkań wykładowych oraz warsztatowych poruszane są różne tematy pomagające zrozumieć ideę ekologii integralnej oraz wpływ własnych działań na otaczające nas środowisko.

To słowa papieża Franciszka o tym, że Ziemia jest naszym wspólnym domem zainspirowały młodzież z parafialnego koła Caritas i w ten sposób zrodził się pomysł na projekt ” Zakątek u św. Mikołaja”, który realizowany jest w ramach projektu Caritas Laudato Si.

Młodzi z ludzie z pomysłem przyszli do proboszcza parafii pw. św. Mikołaja, który od razu poparł ich inicjatywę:

-Cieszę się, że to właśnie młodzież podejmuje takie tematy, wychodzi z inicjatywą i chce realizować tematy, które dla mnie również są bardzo ciekawe – mówi proboszcz parafii ks. Stanisław Brasse.

I dzieje się u Mikołaja. Parafianie budują domy i hotele. Dla ptaków i owadów!

Więcej znajdziecie na FB Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Głogowie i profilu akcji Zakątek u św. Mikołaja w Głogowie

W planach jest stworzenie ogrodu wertykalnego, gdzie będą się odbywały wszystkie wydarzenia ekologiczne:

-Chcemy stworzyć miejsce wytchnienia na terenie parafii, zielony zakątek na Starówce, gdzie głogowianie będą mogli się na chwilę odłączyć i doświadczyć bioróżnorodności – opowiada Jolanta Drzazga z parafialnego kółka Caritas.


Zdjęcia: FB Parafia św. Mikołaja w Głogowie