Parafianie będą tworzyć swój ogród wertykalny

Co znajdzie się w zakątku św. Mikołaja na terenie parafii?
DGL News

Słowa papieża Franciszka o tym, że Ziemia jest naszym wspólnym domem zainspirowały młodzież z parafialnego koła Caritas i w ten sposób zrodził się pomysł na projekt ” Zakątek u św. Mikołaja”, który realizowany jest w ramach projektu Caritas Laudato Si.

Młodzi z ludzie z pomysłem przyszli do proboszcza parafii pw. św. Mikołaja, który od razu poparł ich inicjatywę:

-Cieszę się, że to właśnie młodzież podejmuje takie tematy, wychodzi z inicjatywą i chce realizować tematy, które dla mnie również są bardzo ciekawe – mówi proboszcz parafii ks. Stanisław Brasse.

Głogowianie będą mówić i edukować m.in. na temat recyklingu, potrzeby oszczędzania wody, ochrony zwierząt i roślin. Głównym celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród głogowian:

-W marcu będą się odbywać głównie wykłady, natomiast w kwietniu będą się już odbywały zajęcia praktyczne, podczas których parafianie będą tworzyć budki dla ptaków i owadów – mówi jedna z inicjatorem wydarzenia i moderatorka spotkań, Jolanta Drzazga.

W planach jest stworzenie ogrodu wertykalnego, gdzie będą się odbywały wszystkie wydarzenia ekologiczne:

-Chcemy stworzyć miejsce wytchnienia na terenie parafii, zielony zakątek na Starówce, gdzie głogowianie będą mogli się na chwilę odłączyć i doświadczyć bioróżnorodności – opowiada Jolanta Drzazga z parafialnego kółka Caritas.

Kolejnym celem projektu jest przybliżenie encykliki papieża Franciszka Laudato Si:

-Ta encyklika zawiera poważne treści, pokazuje na czym polega kryzys ekologiczny, wskazuje pewne kierunki, jak z tego kryzysu wychodzić – wyjaśnia proboszcz.

Treści te będą przekazywane w czytelny i przystępny sposób przez różnych prelegentów podczas wykładów. Pierwszym zaproszonym gościem był wiceprezes zarządu GPK-SUEZ Głogów, Daniel Stawecki.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska.