Lasery z wieży ratuszowej

No powitanie Nowego Roku!
DGL News

W ubiegłym roku po raz pierwszy zamiast wystrzałów i fajerwerków na powitanie Nowego Roku miasto przygotowało pokaz laserów. W tym roku będzie podobnie!

Ze względu na obostrzenia epidemiczne nie możemy zorganizować spotkania pod Ratuszem by razem powitać Nowy Rok. Ale pokaz laserów się odbędzie. Tym razem z wieży ratuszowej.

Chcemy ten pokaz dedykować tym wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę z wirusem: medykom, służbom mundurowym, wolontariuszom, ludziom dobrej woli. Niech to światło do nieba będzie nadzieją na powrót normalności – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Pokaz rozpocznie się o północy 31. grudnia i potrwa 30 minut. Światła czterech szperaczy będą widocznie prawie z każdego miejsca w mieście. Potem pojawią się kolorowe światła. Spędzając wiec sylwestra w domu – będzie można światła zobaczyć ze swoich okien większości naszych mieszkań.

pokaz laserowy w Głogowie 2019/2020

Miasto zrezygnowało z pokazu fajerwerków rok temu na wniosek mieszkańców. Jednocześnie zwróciliśmy się do mieszkańców by także zrezygnowali z wystrzałów.

Tymczasem już dziś głogowianie piszą do nas z pytaniami: dlaczego prezydent wydaje zgodę na sprzedaż fajerwerków i dlaczego dzieci na osiedlach już teraz strzelają? Odpowiadamy: to nie prezydent, wójt czy burmistrz wydaje zgodę na sprzedaż fajerwerków, a przepisy prawa regulują kto i kiedy może z fajerwerków korzystać.

  • Obowiązujące w Polsce przepisy pozwalają odpalać fajerwerki tylko 31 grudnia i 1 stycznia
  • Ograniczenia w używaniu fajerwerków wprowadzają przepisy kodeksu wykroczeń,
  • Fajerwerki poza Sylwestrem nie są dozwolone
  • Sprzedaż osobom niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem
  • Fajerwerków nie powinny odpalać dzieci
  • Dorośli powinni stosować się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach fajerwerków.