Maciej Stachowiak wraca do Chrobrego w nieco innej roli

W głogowskim klubie ponownie rozpoczął pracę Maciej Stachowiak, który tym razem pod swoje skrzydła bierze Akademię Piłki Nożnej.
Jarosław Wielgus i Maciej Stachowiak

W głogowskim klubie ponownie rozpoczął pracę Maciej Stachowiak, który tym razem pod swoje skrzydła bierze Akademię Piłki Nożnej.

Zajmujący się do tej pory Akademią Piłki Nożnej Przemysław Skarpiński w ostatnim czasie przeszedł do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Na jego dotychczasowe miejsce w klubie przyszedł Maciej Stachowiak, który kilka lat temu pracował już w klubie. Jako drugi trener wraz z Ivanem Djurdjevicem prowadził pierwszy zespół do baraży o Ekstraklasę.

– Bardzo cieszę się z powrotu do klubu. Wracam w zupełnie innej roli, ale to dobrze. To co było, jest za nami, a teraz bardzo cieszy mnie możliwość współpracy z innymi zawodnikami i ludźmi. Jestem pewien, że w najbliższych miesiącach będziemy w stanie zrobić bardzo dużo dobrego i każdego zawodnika mocno rozwinąć – mówi Maciej Stachowiak, który poprowadzi zespół U-19.

W rundzie wiosennej Chrobry U-19 będzie rywalizował w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów.

– Cieszymy się z tego, że Maciek do nas dołącza. Aby dobrze rozwijać Akademię potrzebujemy trenerów z kompetencjami i dużą wiedzą. Myślę, że Maćka nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego doświadczenie ze współpracy z młodymi zawodnikami oraz w zespołach seniorskich jest nieocenione. Był w sztabie Chrobrego, który wprowadzał naszych młodych piłkarzy do pierwszej drużyny. Liczymy na to, że jego osoba pozwoli nam spojrzeć na naszą pracę z innej perspektywy. Będziemy dużo rozmawiać i czerpać z jego oceny dotyczącej rozwoju zawodników, drużyn i APN-u. Ważne w tym wszystkim jest też to, że Maciek był związany z klubem, bo również ta tożsamość jest dla nas istotna – komentuje dyrektor APN Jarosław Wielgus.

Znajdziesz nas na:

Zobacz też: