Premiera książki „Wehikułem czasu przez dzieje Głogowa”

Już w najbliższy piątek po raz pierwszy zaprezentowana będzie najnowsza, miejska publikacja o historii Głogowa!
książka Wehikułem czasu przez dzieje Głogowa

„Wehikułem czasu przez dzieje Głogowa” to tytuł najnowszej książki o dziejach naszego miasta, której autorem jest zaprzyjaźniony z Głogowem historyk i regionalista Wiesław Maciuszczak.

Książka jest zbiorem i podsumowaniem 15 lat pracy Pana Wiesława, twórcy autorskiego programu „Głogowski Wehikuł czasu”.

Do tej pory ukazało się blisko 200 miesięcznych wydań Wehikułu, w którym przedstawiono ponad 2000 informacji o dziejach Głogowa.

Dwa lata temu prezydent Rafael Rokaszewicz wyszedł z pomysłem, aby zebrać informacje z Wehikułu w formie papierowej. I tak narodził się pomysł wydania książki

mówi Wiesław Maciuszczak

Przedstawienie dziejów Głogowa w formie kalendarium porządkuje naszą wiedzę i czytelnikowi łatwiej jest rozeznać się w poszczególnych okresach. Książka powstała w oparciu o systematycznie przygotowywany od lat przez Wiesława Maciuszczaka, „Głogowski Wehikuł Czasu”, który do tej pory ukazywał się wyłącznie w Internecie. Zbiór rozrósł się tak bardzo, że postanowiliśmy wydać go w formie książkowej

dodaje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezentacja książki odbędzie się 5 kwietnia w Miejskim Teatrze im. A. Gryphiusa podczas uroczystej Gali, na której wręczona zostanie Głogowska Nagroda Historyczna– Złoty Bilet Czytelników „Wehikułu Czasu”. Po Gali będzie możliwość nabycia książki w zamian za wrzutę do puszki. Zebrane pieniądze z puszki będą przeznaczone na leczenie małego Antosia zmagającego się z chorobą nowotworową.

Zapraszamy głogowian do teatru, 5 kwietnia na godzinę 17.00. Liczba miejsc i książek jest ograniczona.