Poświąteczny Galimatias w PP 15

Rozpoczęły się zajęcia rozbudzające zainteresowania techniką
zajęcia w przedszkolu publicznym nr 15

Warsztatami dla sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 21 rozpoczęły się zajęcia, które organizuje Przedszkole Publiczne nr 15 na os. Piastów Śląskich.

Zajęcia mają na celu wspomaganie rozwoju umysłowego poprzez budzenie zainteresowań technicznych oraz wprowadzenie dzieci w świat urządzeń multimedialnych oraz zachęcanie ich do rozpoczęcia przygody z kodowaniem i programowaniem. Chcemy pokazać, ze świat multimediów można doskonale wykorzystać do zabawy, nauki i rozwoju dziecka, ale trzeba to robić w sposób świadomy.

mówi Patrycja Raczkowska – Oziębała dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15.

Niezwykle ważnym elementem tych działań jest upowszechnianie wśród nauczycieli i rodziców świadomego korzystania z osiągnięć technologicznych oraz zwrócenie uwagi na roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych wykorzystujących nowe technologie.

Zajęcia „Poświąteczny Galimatias”, to zadania dla młodych „Agentów”, którzy muszą uratować Wielkanocnego Zająca. Zadanie zostało wykonane;)

mówi Patrycja Raczkowska – Oziębała dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15.

Nasze przedszkola są bardzo dobrze wyposażone, także w techniczne nowinki, ale grające marchewki były równie entuzjastycznie przyjęte przez dzieci co roboty. Miałem równie wielką frajdę z tej nauki przez zabawę co nasze przedszkolaki

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa

Zajęcia odbywać się będą przez cały kwiecień i są objęte patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Zajęcia odbywać się będą w Przedszkolu Publicznym nr 15 i w Przedszkolu Publicznym nr 20.