Służby mundurowe edukowały dzieci na Bulwarze Nadodrzańskim

W wydarzeniu wzięło udział około 700 uczniów z głogowskich szkół i przedszkoli

Na Bulwarze Nadodrzańskim odbył się dziś festyn służb mundurowych „Bezpieczny powrót do szkoły”, którego pomysłodawcą była Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. Łącznie do udziału zgłosiło się 700 dzieci z głogowskich szkół i przedszkoli.

My dorośli jesteśmy od tego, aby dawać przykład, więc postanowiliśmy zorganizować festyn dla dzieci, który zgromadził różne służby ratunkowe. Z tego co wiemy, to nikt wcześniej nie zorganizował takiego festynu, żeby spotkać w jednym miejscu, tak jak dzisiaj, policję, straż pożarną, ratownictwo wodne, grupę poszukiwawczą oraz pogotowie. Uważamy, że profilaktyka jest bardzo ważna i lepiej zapobiegać niektórym zdarzeniom

mówi Arkadiusz Borowiecki, prezes OSP JRS w Głogowie.

Na dzisiejszym pikniku OSP KSRG Serby prowadziło wykłady na swoim stanowisku z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Druhowie opowiadali czym zajmuje się straż, co zrobić jak zobaczymy pożar i odpowiadali na pytanie, czy możemy wchodzić do zadymionego budynku.

Policja prowadziła działania związane z bezpieczną drogą do szkoły, czyli jak bezpiecznie przechodzić przez pasy i jak się zachować, kiedy zaczepi nas nieznajomy.

Strażacy ochotnicy z OSP JRS w Głogowie mówili co robić, żeby nie zgubić się w lesie, co zabrać ze sobą do lasu i jak się zachować w przypadku gdy odłączymy się od grupy i się zgubimy.

Na bulwarze była również karetka z firmy 4MED w Głogowie. Ratownicy przypominali numery alarmowe, prowadzili kurs pierwszej pomocy – instruowali jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i wezwać pogotowie.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć stanowiska PWiK w Głogowie z głogowską kranówką dla uczestników festynu. Dla małych mieszkańców Głogowa został zorganizowany również zdrowy poczęstunek.