Konkurs literacki „Nowe legendy i podania o Głogowie”

Termin nadsyłania prac mija 6 listopada
Na zdjęciu widać rozłożony zeszyt, na którym leży pióro. W zeszycie widać odręczne zapisy.

„Nowe legendy i podania o Głogowie” to tytuł i temat konkursu literackiego, który ma na celu pozyskanie nowych głogowskich legend i podań. Wykorzystane będą do popularyzowania walorów historycznych i turystycznych naszego miasta.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto stworzy wypowiedź literacką, nawiązującą do hasła zawartego w tytule. Bohaterem wypowiedzi może być Głogów jako miasto, jego część albo osoby – historycznie lub fikcyjnie związane z Głogowem. Fabuła legendy powinna nawiązywać do historii, teraźniejszości lub przyszłości miasta lub jego okolic. Objętość wypowiedzi nie może przekraczać 5 000 tys. znaków ze spacjami (czcionka 12, interlinia 1,5).

Prace konkursowe zapisane w programie Word należy przesłać na adres mailowy klubgarglogow@wp.pl do 6 listopada 2023 roku.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i upominki rzeczowe, ale główną formą uhonorowania autorów najciekawszych prac będzie opublikowanie teksu w pokonkursowym wydawnictwie.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Miejska Głogów, Klub 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego, Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie oraz Księgarnia Feniks Bożena Wójcik.


źródło: Klub 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego