Aqua aerobik wraca na pływalnię

Już od października do Pływalni Chrobry wracają popularne zajęcia
Aqua Aerobik (fot. Adobe Stock)

Po przerwie wakacyjnej do Pływalni Chrobry wracają zajęcia aqua aerobiku. Rozpoczną się one w październiku i będą odbywały się w każdą środę i piątek o 19:30. Poprowadzi je jak wcześniej Marta Kosela.

Wstęp na ćwiczenia jest możliwy dzięki biletom, karcie klienta lub systemom benefitów, które honoruje w Pływalnia.

Aqua aerobik, to forma ćwiczeń fizycznych wykonywanych w basenie. Jest to aktywność, która łączy tradycyjne ćwiczenia aerobowe z zaletami ćwiczeń siłowych w wodzie. Aqua aerobik to popularna forma aktywności rekreacyjnej i treningowej ze względu na niskie obciążenie stawów i mięśni, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Podczas sesji aqua aerobiku uczestnicy wykonują różnorodne ruchy i ćwiczenia, takie jak kroki taneczne, skoki, biegi w miejscu, unoszenie kolan i inne. Woda stawia naturalny opór, który wymaga większego wysiłku mięśniowego, co wzmocnia mięśnie i poprawia wydolność.

Zalety aqua aerobiku to m.in.:

  1. Niskie obciążenie stawów: Dzięki wodzie, ćwiczenia mniej obciążają stawy, co jest korzystne dla osób z kontuzjami lub problemami z układem kostno-stawowym.
  2. Wzmocnienie mięśni: Ruch w wodzie wymaga większego wysiłku, co wzmacnia mięśnie.
  3. Poprawa kondycji serca i układu oddechowego: Regularnie wykonywany aerobik w wodzie poprawia wydolność serca i układu oddechowego.
  4. Redukcja stresu: Kontakt z wodą i wykonywanie ćwiczeń w przyjemnej atmosferze redukuje stres i poprawia samopoczucie.
  5. Poprawa elastyczności i koordynacji: Ruch w wodzie angażuje różne grupy mięśni, co poprawia elastyczność i koordynację ruchową.
  6. Odpoczynek dla ciała: Woda działa jak naturalny masaż, rozluźnia mięśnie i redukuje napięcia.

Aqua aerobik jest dostosowany do różnych poziomów zaawansowania, dzięki czemu jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.


źródło: Chrobry Głogów S.A.