Kilka tysięcy osób odwiedziło głogowską placówkę podczas Nocy Muzeum

Tegoroczna Noc Muzeów odbywała się pod hasłem „Głogów piastowski”
noc w muzeum. Muzeum archeologiczno-historyczne w Głogowie. 21.05.2023r.

Zaproszeni do udziału w imprezie rekonstruktorzy inscenizowali na zamkowym dziedzińcu najważniejsze wydarzenia związane ze średniowiecznym Głogowem.

Chcemy bardzo mocno podkreślić, jak ważnym ośrodkiem był przed wiekami Głogów. Będą również pokazy walki piastowskich wojów, oczywiście w nawiązaniu do tego co wydarzyło się w mieście na przestrzeni wieków

mówił Przemysław Kubiczek, jeden z rekonstruktorów z grupy Walhalla.

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tradycyjnie również spora kolejka ustawiała się przed wejściem na zamkową wieżę. Nie brakowało również chętnych do oglądania muzealnych wystaw.

relacjonuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów swoją premierę dla zwiedzających miała najnowsza ekspozycja przygotowana przez pracowników MAH, czyli wystawa zatytułowana „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”.

Impreza była również pożegnaniem z wystawą „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV–XVI wieku ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu”, która wkrótce wróci do Wrocławia.

Wieczorem, w zamkowej fosie odbył się koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Podobnie jak w ubiegłym roku można było obejrzeć i posłuchać głogowskich wykonawców – zespołu Nieobecni, grupy U Jana, Tadeusza Kolańczyka oraz Bernadetty Zamarii.

Ostatni zwiedzający Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie opuścił jego mury tuż przed północą. W sumie placówkę odwiedziło blisko 3200 osób.

Więcej zdjęć na stronie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie