Jedni z najlepszych w Europie! Niebywały sukces uczniów z SP 3

Dwójka głogowskich uczniów zajęła drugie miejsce w European Money Quiz
Barbara Wiśniewska i Przemysław Ćmachowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie ze swoim opiekunem - nauczycielem p. Joanną Poterą

Uczniowie z 28 krajów europejskich sprawdzili swoje umiejętności finansowe w konkursie organizowanym przez sektor bankowy – European Money Quiz. Zwyciężyła reprezentacja Grecji, Polska zajęła drugie miejsce, a trzecie Portugalia

Polskę reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie: Przemysław Ćmachowski i Barbara Wiśniewska, pod kierunkiem p. Joanny Potery.

Przypomnijmy, że dwójka głogowskich ósmoklasistów w pierwszym etapie, na szczeblu ogólnopolskim, pokonała ponad 5500 osób i zajęła I miejsce w Polsce (pisaliśmy o tym TUTAJ). Następnie rywalizowali z uczniami z 27 krajów i zajęli II miejsce!

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą nt. finansów osobistych ze szczególnym uwzględnieniem planowania długoterminowego, oszczędności, kryptowalut, cyberbezpieczeństwa i oszustw internetowych oraz kredytów i zarządzania dochodami.

Warto dodać, że to nie pierwszy sukces SP 3 w tym konkursie. Głogowska szkoła uczestniczyła w konkursie po raz szósty i zawsze zajmuje miejsce w ścisłej czołówce. W pierwszej edycji uczniowie szkoły zdobyli I miejsce w Europie!

Źródło: zbp.pl