Klub Mayday zaprasza na wernisaż Katarzyny Pulit-Binkowskiej

Wernisaż odbędzie się w ramach projektu LAS – Lokalnej Artystycznej Sceny.
plakat wernisaż Fantasmagoria Klub Maydayplakat wernisaż Fantasmagoria Klub Mayday

Klub Mayday zaprasza na wernisaż Katarzyny Pulit-Binkowskiej – FASMANTAGORIE z cyklu LAS – Lokalnej Artystycznej Sceny, który rozpocznie się 28 października 2022 roku o godzinie 19:30 w siedzibie klubu. Gościnnie wystąpi zespół Magia Folkloru. Wstęp wolny.

O wystawie:

Potwory-stwory nadwrażliwego umysłu. Marzenia senne nasycone barwami. Realizm magiczny? Ale bez przesady. A może już kicz? Malarstwo czy jednak ilustracja? Kokieteria czy orgia? Ma się podobać, bo czemuż by nie, ma zachwycać, bo jest Stąd, ma niepokoić, bo z pogranicza jest. Dobrze wygląda na ścianie. I dobrze! Musi zaskakiwać? A gdzieżby! Wsobna, nie potrzebuje definicji, bo jest, mimo że uzależniona od Stwórcy. Pulsuje, nie szczędzi gestów, bierze i daje, zawsze z pretensjami do bycia czymś więcej. Oddech. Bezdech. Przestrzeń. Sacrum.

O Autorce:

Katarzyna Pulit-Binkowska – absolwentka 2012 MiRz ASP we Wrocławiu, pracownia kolorystów 210. Doktor nauk humanistycznych 2010 Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nauczycielka języka japońskiego, projektowania graficznego i komunikacji. W wolnym czasie koncept artystka. Designerka własnej gry. Chora na sztukę.