Karolina Wójcik z tytułem II Wicemistrzyni Polski w rwaniu odważnikiem kulowym

Głogowianka wykonała aż 223 powtórzenia odważnikiem kettlebell!
Karolina Wójcik Strong Hold Gym II Wicemistrzyni Polski w rwaniu odważnikiem kulowym

20.08 w Przecławiu pod Szczecinem odbyły się V Gwardyjskie Mistrzostwa Polski. Głogowianka, Karolina Wójcik, zajęła tam 3. miejsce i tym samym zdobyła tytuł II Wicemistrzyni Polski w rwaniu odważnikiem kulowym o wadze 16 kg.

Rwanie to ćwiczenie, w którym należy przemieścić odważnik kettlebell z dołu do góry nad głowę jedną ręką płynnym ruchem w ściśle określonej technice

wyjaśnia Karolina.

W Gwardyjskich Mistrzostwach wygrywa ten, kto w ciągu dwunastu minut wyrwie odważnik nad głowę najwięcej razy. W trakcie trwania rywalizacji, nie wolno odłożyć odważnika, można natomiast zmieniać rękę.

Głogowianka wykonała 223 powtórzenia. Taki sam wynik osiągnęła jej rywalka z Kętrzyna, jednak zawsze w przypadku remisu wygrywa lżejsza zawodniczka.

To nie pierwszy sukces Karoliny Wójcik. W grudniu 2021 zdobyła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w rwaniu odważnikiem kulowym o wadze 12kg i ma już plany na kolejne starty. Wspólnie z mężem, Bartoszem prowadzą salę treningową Stronghold Gym, gdzie trenują i pomagają ludziom wejść w świat sportu z dużym naciskiem na zdrowy i zrównoważony trening.


Nadesłane przez Karolinę Wójcik