Portugalia w obrazach i słowach – wystawa fotografii

Przez całe wakacje wystawę będzie można oglądać w Galerii Edukacji Twórczej MOK
Miejski Ośrodek Kultury_3

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza, od 1 lipca do 6 września 2022r., na wystawę w Galerii Edukacji Twórczej MOK pt. „PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH” – fotografii autorstwa Marty Lenkowskiej.

Spotkanie z autorką odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie. Po spotkaniu, o godz. 19:00 w CK MOK, odbędzie się finisaż wystawy.

O autorce wystawy:

Marta Lenkowska – pisarka, autorka powieści obyczajowych, romanistka z wykształcenia. W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku.

O wystawie:

Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Pełne wrażeń i obrazów teksty będą się pojawiać w najbliższym czasie na blogu www.lenkowska

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.