Sebastian Steblecki nowym piłkarzem Chrobrego

30-letni zawodnik zasilił Chrobrego Głogów
na zdjęciu Sebastian Steblecki nowy zawodnik Chrobrego 20.06.2022r.

Rywalizujący głównie w środku pomocy piłkarz związał się z klubem roczną umową z opcją automatycznego przedłużenia do dwóch lat.

Przez ostatnie sezony Sebastian Steblecki należał do GKS-u Tychy, w barwach którego regularnie występował na pierwszoligowych boiskach (131 / 9 włącznie z barażami o awans i Pucharem Polski) w czterech ostatnich edycjach rozgrywek. Doświadczenie na tym poziomie wzmocnił dodatkowo przebiegiem wcześniejszej kariery, bo zanim przeszedł do GKS-u, w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 rozegrał 13 ligowych spotkań dla Chojniczanki Chojnice. Jeszcze wcześniej, w sezonie 2012/13, przy 28 rozegranych meczach (w tym dwóch w Pucharze Polski) dla Cracovii miał swój wkład w awans drużyny do Ekstraklasy.

To jednak nie z GKS-em Tychy, którego piłkarzem był cztery ostatnie lata, ale właśnie z Cracovią wiąże się największa część jego kariery. Do „Pasów” trafił już jako nastolatek i był zawodnikiem tego klubu łącznie przez ponad 8 lat. To w Cracovii zadebiutował w Ekstraklasie i przez cały okres gry w krakowskim klubie wystąpił w 71 meczach najwyższej polskiej ligi, w których zdobył pięć goli. Dodatkowych 13 spotkań i dwie bramki zanotował w Górniku Zabrze, a grę w Eredivisie w klubie SC Cambuur-Leeuwarden zakończył na bilansie 13/2.

Do Chrobrego trafia więc piłkarz mający niemal 100 rozegranych meczów w najwyższych ligach w Polsce i Holandii oraz ponad 160 w obecnej Fortuna 1 Lidze.