80 milionów dla Powiatu Głogowskiego z Polskiego Ładu

Z czego 30 milionów trafi do budżetu gminy Miejskiej Głogów
Konferencja w Starostwie powiatowym. przedstawiciele gmin powiatu głogowskiego

Dziś w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Wojciecha Zubowskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych w powiecie.

Wczoraj Premier Morawieckiego ogłosił rozstrzygnięcie rządowego programu Inwestycji Strategicznych. Nabór wniosków do Programu rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, a zakończył w marcu.

W skali całego kraju złożono prawie 8 tysięcy wniosków, a blisko 5 tysięcy zostało pozytywnie rozpatrzonych. W rezultacie do powiatu głogowskiego trafi 80 milionów złotych.

Poseł Wojciech Zubowski dziękował samorządowcom i przedstawicielom władz powiatu oraz gmin za chęć dialogu i szereg rozmów, które poprzedziły złożenie wniosków.

Te wnioski były kilka razy zmieniane, a wszystko po aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie pozytywnej rekomendacji. Dziękuję za konstruktywne rozmowy i chęć współpracy

mówił na konferencji poseł Wojciech Zubowski.

Z puli 80 milionów złotych, blisko 30 milionów trafi do budżetu Gminy Miejskiej Głogów. Pieniądze będą przeznaczone na realizację trzech dużych inwestycji:

  • Ponad 14 milionów złotych na przebudowę Kina Jubilat w Miejskie Centrum Integracji. Miejsce to będzie przeznaczone dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Będzie to projekt wyjątkowy na skalę Polski

zaznacza prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
  • Ok. 11 milionów złotych na budowę hospicjum.
  • Prawie 4 miliony złotych na przebudowę skrzyżowania na wylocie w kierunku na Polkowice.

To bardzo ważne inwestycje przede wszystkim dla mieszkańców Głogowa

dodaje Rafael Rokaszewicz.