Rozpoczyna się VII edycja Trenera Osiedlowego

Chrobry zaprasza dzieci na bezpłatne treningi!
trener-osiedlowy-fot.-L.-Jaremkiewicz

W poniedziałek, 4 kwietnia, zainaugurowana zostanie siódma edycja sportowo-społecznego projektu Trener Osiedlowy, który po raz kolejny poprowadzi Chrobry Głogów. Projekt finansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Głogów. Do końca października na ośmiu przyszkolnych boiskach trenerzy będą prowadzić bezpłatne treningi o charakterze interdyscyplinarnym.

Kadrę trenerską tegorocznej edycji Trenera Osiedlowego wzmocnili Anna Butrowska, Nikola Bielawska, Paweł Oborski i Oleksandr Hutsuiak. Dołączyli do trenerów, których dzieci i młodzież doskonale znają, czyli do Joanny Marszałek, Małgorzaty Kraszewskiej, Claudii Prautzsch, Mateusza Rozmusa i Mirosława Gaczyńskiego. Trenerzy mają różne specjalizacje i dzięki temu gwarantują zróżnicowany charakter zajęć.

Uczestnictwo w projekcie Trener Osiedlowy jest bezpłatne i nie wymaga zapisów. Na każdym z ośmiu boisk odbywa się sześć godzin treningów tygodniowo. Ich dokładny plan dostępny jest na stronie www.trenerosiedlowy.glogow.org.

W siódmej edycji Trenera Osiedlowego nie zabraknie stałych, sprawdzonych i cieszących się popularnością wydarzeń. W okresie wakacyjnym po raz trzeci wystartuje piłkarska Liga Osiedlowa z rywalizacją wszystkich osiedlowych drużyn na zasadach znanych nam wszystkim z lig profesjonalnych. Przed rokiem główną nagrodą za zwycięstwo był wyjazd na mecz reprezentacji Polski na Stadion Narodowy w Warszawie i w tym roku Chrobry również zamierza zaskoczyć. Poza tym planują duży turniej na stadionie i wiele organizowanych w ramach zajęć wyjść integracyjnych. Już w niedzielę dzieci i młodzież z boiska przy Szkole Podstawowej nr 13 wraz ze swoim trenerem wezmą udział w meczu Fortuna 1. Ligi Chrobrego Głogów z Puszczą Niepołomice.


źródło: Chrobry Głogów S.A.