„ZWIERZYNIEC” edukuje uczniów w szkołach podstawowych

„ZWIERZYNIEC” to projekt społeczny, który stworzyły dziewczyny z głogowskiego Ekonomika
edukacja dzieci w szkołach podstawowych projekt zwierzyniec

Celem projektu jest pomoc głogowskiemu schronisku AMICUS, które zmaga się z ogromnymi problemami, a także chęć uświadomienia młodzieży ze szkół podstawowych, jak wygląda problem bezdomności zwierząt i świadoma adopcja.

Dziewczyny, w ostatnim czasie, przeprowadziły prelekcje w dwóch szkołach podstawowych:

Przeprowadziłyśmy w szkole podstawowej w Sławie lekcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie młodzieży o problemie bezdomności, świadomej adopcji oraz zachowaniach zwierząt, w której udział wzięło 681 uczniów.

relacjonuje Aniela Nawracała, przewodnicząca projektu.

Podczas naszej wizyty towarzyszyła nam behawiorystka Pani Karolina Telwikas, która prowadzi sklep zoologiczny Gaja i wyczerpująco podzieliła się z nami wszystkimi swoją wiedzą. Był z nam również piesek Kali, który wszystkich zachwycił.

dodaje Aniela Nawracała.

Podczas projektu w Sławie uczniowie wzięli udział w konkursie „Mój zwierzęcy AMICUS”, który polegał na zaprojektowaniu maskotki oraz zbierali dla karmy, koce, akcesoria, przysmaki dla głogowskiego schroniska.

Kolejna lekcja została przeprowadzona w SP12 w Głogowie, w której udział wzięło 70 osób. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w quizie i najlepsi zostali nagrodzeni.

Tekst i zdjęcia nadesłała: Aniela Nawracała.