Wystawa sztuki sakralnej już otwarta

W głogowskim muzeum można oglądać średniowieczną sztukę
zdjęcie z wernisażu sztuki sakralnej w muzeum w Głogowie 30.03.2022r

W głogowskim muzeum odbył się wernisaż wystawy „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV–XVI wieku”, którą patronatem objął prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Wystawę „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV–XVI wieku” można oglądać w MAH do końca 2022 roku.

Na ekspozycję składa się dwadzieścia dzieł, zarówno obrazów, jak i rzeźb. Powstały one na przestrzeni od XIV do XVI wieku. Reprezentują więc niemal cały przekrój nurtów panujących w sztuce sakralnej późnego średniowiecza i wczesnej nowożytności.

Z radością przyjąłem propozycję zaprezentowania w Głogowie wystawy obiektów ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Możliwość ich wypożyczenia była konsekwencją realizacji przez Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu ekspozycji zatytułowanej „Wokół sacrum. Fascynująca sztuka śląska XIV–XVI wieku”. To właśnie dzieła wybrane na tę wystawę prezentowane są w Muzeum Archeologiczno-Historycznym –

mówił podczas wernisażu Waldemar Hass, dyrektor MAH i kurator wystawy.

Głogowska wystawa otrzymała nową oprawę. Wzbogacona została także o dodatkowe elementy – teksty literackie i muzykę, które poszerzają jej religijno-kulturowy kontekst. Wystawę

Wernisaż był również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu „Historia w pudełku. 55-lecie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie”. Wzięli w nim udział uczniowie głogowskich szkół podstawowych.

Informacja i zdjęcia: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie