Szykujemy miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Prezydent: dziękuję, że mogę na Was liczyć!
miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy, Głogów

Miasto szykuje miejsca zakwaterowania zbiorowego. Stan gotowości zgłosiły już Miejski Ośrodek Kultury, teatr i Klub Mayday.

– Mamy już gotowe kolejnych kilkadziesiąt miejsc i szykujemy następne. Decyzją Wojewody musimy w przyszłym tygodniu wykazać 340 miejsc, a docelowo nawet 1000. Otrzymaliśmy od głogowskiego przedsiębiorcy duży budynek, który może pomieścić około 100 osób. Taki dar dla miasta to ogromne wsparcie. Obecnie głogowska firma budowlana wykonuje najważniejsze prace remontowe i za kilka dni miejsca noclegowe w tym budynku będą gotowe – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W budynku przy Przedszkolu Publicznym nr 15 szykowane jest kolejne 50 miejsc.

Zaledwie w dwa dni pracownicy naszej „15” przygotowali kilka pomieszczeń dotąd nieużywanych. Jeszcze trwają drobne prace remontowe, ale pokoje z miejscami noclegowymi są już gotowe – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Ostatnie dwa tygodnie to koncentracja na przygotowaniu pomocy i miejsc dla uchodźców. Dziękuję za to już zostało zrobione, za włożoną pracę, poświęcony czas i prywatne pieniądze. Musimy być przygotowani, że taka sytuacja potrwa długo. Najważniejsze, żebyśmy wytrwali z naszymi gośćmi w tych ciężkich chwilach. Wiem, że mogę na Was liczyć, drodzy głogowianie – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska