Dar dla szpitala w Kamieńcu Podolskim

Karetka ze sprzętem medycznym jeszcze dziś dotrze na granicę z Ukrainą
dary dla szpitala w Kamieńcu Podoslkim, wóz specjalistyczny i sprzęt medyczny pakowanie do samochodu

Jeszcze dziś do miasta partnerskiego Głogowa – Kamieńca Podolskiego – pojedzie wóz specjalistyczny przekazany przez Ochotniczą Straż Pożarną Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. Wyposażenie i artykuły medyczne zakupiło miasto.

– To bardzo ważna chwila dla wszystkich głogowian, bo już za kilkadziesiąt minut ten wóz specjalistyczny pojedzie do Kamieńca Podolskiego. Szpital w Kamieńcu przyjmuje rannych żołnierzy i cywilów i poprosili nas o pomoc. Kupiliśmy mnóstwo sprzętu medycznego, torby medyczne, środki opatrunkowe i inne potrzebne rzeczy. Niech służą teraz mieszkańcom Ukrainy i pacjentom szpitala w Kamieńcu Podolskim. Dziękuję, że OSP zgodziło się przekazać ten samochód – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

– Przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu od kilku dni, wymieniliśmy kilka rzeczy w mercedesie, tak by mógł jak najdłużej służyć mieszkańcom Kamieńca. Pakujemy się i ruszamy na granicę. Kamieniec Podolski już czeka na naszą pomoc. Około godziny 21:00 powinniśmy być na granicy by auto przekazać. Jeśli będzie trzeba zostaniemy na granicy by pomóc pod względem medycznym – mówi Arkadiusz Borowiecki, prezes OSP JRS w Głogowie.

W wozie znajdują się też obrazki przygotowane przez dzieci. Ma to być niespodzianka po rozładowaniu auta, które będzie wypełnione szczelnie sprzętem medycznym podarowanym przez mieszkańców Głogowa.  


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska