Wkrótce otwarcie!

Zaglądamy na nowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych
wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych w głogowskim szpitalu powiatowym

Zaglądamy na nowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych. Ten największy oddział w głogowskim szpitalu remontowany jest przy współudziale środków z miasta. Trwają ostatnie prace, ale tyle możemy już Wam pokazać:

– Na remont Oddziału Chorób Wewnętrznych przekazaliśmy prawie 4 mln złotych. Wcześniej sfinansowaliśmy budowę Oddziału Anestezji i Intensywnej Terapii oraz remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Jeszcze w tym roku przeznaczymy środki na modernizację Oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu. W ramach programu przejęcia 50% udziałów przez miasto przekazujemy szpitalowi 20 mln złotych na inwestycje. Podliczając to wszystko – wsparcie z miasta dla głogowskiego szpitala to 32 mln złotych. Zależy nam na komforcie i pacjentów i personelu szpitala – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

– Przeprowadziliśmy kompleksową modernizację Oddziału Chorób Wewnętrznych wraz ze zmianą funkcjonalną pomieszczeń. Całkowicie przebudowane zostały sale chorych, z których teraz jest bezpośredni dostęp do nowych łazienek – w standardzie jedna łazienka z toaletą na dwie sale. Do dyspozycji personelu medycznego zostaną oddane nowe gabinety zabiegowe, pracownie i dyżurki. Wszystko zrobione i wyposażone wg nowych standardów. Jeśli tylko pandemia nie pokrzyżuje planów, jeszcze w styczniu mamy zamiar dokonać otwarcia i przekazać oddział dla pacjentów – mówi Marek Bestrzyński wiceprezes zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Całkowity koszt remontu oddziału wewnętrznego to około 5 mln złotych. Środki z miasta to ok. 3 mln 800 tys. złotych.