Święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli

Zobacz, przy których głogowskich parafiach odbędzie się Orszak Trzech Króli
grafika figurki Trzech Króli, pixabay

W tym roku nie będzie jednego wspólnego dla głogowskich parafii Orszaku Trzech Króli. Tylko nieliczne parafie zdecydowały się na organizację tego tradycyjnego przemarszu.

👑 Parafia Św. Mikołaja
W czasie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy nasz Parafialny Orszak Trzech Króli. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do przebrania się za wybraną postać z jasełek, wszyscy chętni otrzymają pamiątkowe korony i śpiewniki. Zakończy go wspólne kolędowanie przy stajence betlejemskiej na dziedzińcu.

Parafia Kolegiacka
W czasie Mszy Świętej poświęcenie kredy i wody.

Parafia Miłosierdzia Bożego
Podczas Mszy Świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe
Msze święte odprawiane jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Parafia Św. Klemensa
Msze święte sprawowane według porządku niedzielnego. W czasie każdej mszy błogosławimy kadzidło i kredę.

W tym dniu zapraszamy Pana Jezusa do naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami – od łacińskiego zdania niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (CMB 2022).

Parafia Św. Alberta Chmielowskiego
Msze w porządku niedzielnym. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Parafia Św. Wawrzyńca
Porządek sprawowania Mszy jak w każdą niedzielę z poświęceniem kredy i kadzidła.

👑 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
Msze św. wg porządku niedzielnego (8.00, 9.30, 11.00, 17.00).

Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, kredą oznaczmy drzwi naszych domów, a woń kadzidła niech napełni Bożą obecnością nasze mieszkania. Zapraszamy na nasz parafialny Orszak Trzech Króli. Spotkajmy się o godz. 10.30 na parkingu przy cmentarzu, skąd – śpiewając kolędy – wyruszymy w stronę kościoła, by oddać hołd Jezusowi. Bardzo prosimy, załóżmy na głowy korony, a dzieci niech się ubiorą w szaty królewskie.