Ostatnia działka w Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej sprzedana!

Nowa działka ma stanowić bazę do dalszego rozwoju ASP Polska Sp. z o.o.
dzialka-GMG-sprzedaz-firmie-Hammerer-Aluminium-Industries

Miasto sprzedało ostatnią działkę w Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej w obszarze Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W rok po przejęciu większościowego pakietu udziałów w głogowskiej firmie ASP Polska Sp. z o.o. , austriacka firma Hammerer Aluminium Industries (HAI Poland) przystępuje do kolejnego etapu rozwoju swojej działalności w Polsce i w drodze przetargu nabyła od Gminy Miejskiej Głogów, działkę przy ul. Północnej o powierzchni 24.437 m2. Nowa działka ma stanowić bazę do dalszego rozwoju ASP Polska Sp. z o.o., jako ważnego elementu długofalowej strategii Grupy HAI.

Działka została sprzedana za 1 mln 212 tysięcy złotych netto – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

ASP Polska, zajmująca się produkcją komponentów z aluminium dla przemysłu motoryzacyjnego i rehabilitacyjnego, zatrudniająca ok. 250 osób, będzie w przyszłości wykorzystywać potencjał powiększonej lokalizacji w Głogowie, aby poprzez wzrost swojej infrastruktury, zwiększać swoje możliwości produkcyjne, inwestując w najnowsze rozwiązania technologiczne dla przemysłu oraz usprawniać i rozwijać swój park maszynowy.  

Hammerer Aluminium Industries zatrudnia 1800 osób. Firma została założona w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Ranshofen w Górnej Austrii oraz siedem innych lokalizacji w Niemczech, Rumunii i Polsce. HAI może pochwalić się wspaniałą historią sukcesu. Łączy dynamikę i ducha innowacyjności młodej firmy z doświadczeniem tradycyjnego biznesu. Na 2021 r. HAI prognozuje obrót w wysokości około 520 mln euro w trzech obszarach produkcyjnych: odlewania, wytłaczania i przetwarzania (dalsza obróbka mechaniczna). Produkty Grupy HAI można znaleźć w branży budowlanej, motoryzacyjnej, transportowej i elektrotechnicznej oraz inżynierii mechanicznej i zakładach produkcyjnych.

Gmina Miejska Głogów od lat zabiega o rozwój lokalnego rynku pracy i wspiera firmy w ich rozwoju, dlatego tez cieszy nas nowa inwestycja przy ul. Północnej. Należy dodać, iż była to ostatnia działka, która była przeznaczona na sprzedaż w Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej. O szczegółach związanych z rozpoczęciem działalności i miejscach pracy będziemy informować – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Teraz cała nasza energia jest skierowana na stworzenie nowej jakościowo przemysłowej dzielnicy Głogowa – Miejskiej Strefy Inwestycyjnej.


Zdjęcie: googlemaps