Multimedialna wystawa stanie na Rynku

W sobotę do Głogowa przyjedzie wielki tir, wypełniony multimediami, grami i ciekawostkami o hutach i kopalniach KGHM
KGHM-wystawa

W piątek w nocy przyjedzie do Głogowa wielki tir, wypełniony multimediami, grami i ciekawostkami o hutach i kopalniach KGHM. Tę mobilną wystawę głogowianie będą mogli oglądać już w sobotę 10 lipca. Stanie ona na głogowskim Rynku i będzie dostępna dla zwiedzających od 9.00 do 20.00.

Okazją do przygotowana wystawy jest obchodzone w tym roku 60-lecie  KGHM.

– Nie możemy zaprosić wszystkich Polaków do naszych kopalni i hut, by pokazać proces wydobycia i przetwarzania miedzi, ale dzięki wystawie i cyfrowej rzeczywistości będziemy mogli przedstawić nasz fascynujący świat tysiącom ludzi w całym kraju. Multimedialne ekrany pozwolą przenieść się do naszego podziemnego miasta i zademonstrować rzeczywistość KGHM. Tak chcemy świętować nasz jubileusz. Miedź to surowiec przyszłości, który pojawia się praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Edukujemy przez zabawę i najnowsze technologie – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Skarby ziemi w zasięgu wzroku i rąk

Zwiedzający mobilną wystawę zobaczą filmy na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud w Zagłębiu Miedziowym. Atrakcją będą imitacje sztabek srebra, złota i granulat miedzi. Eksponaty będzie można dotknąć i sprawdzić, ile ważą. Nie zabraknie ciekawostek o czerwonym metalu i innych surowcach. Widzowie dowiedzą się m.in., co ma wspólnego miedziana anoda z dzwonem Zygmunta w Katedrze na Wawelu. I to wszystko w nowoczesnej formie jak na miedziowego giganta przystało.

Przeszłość i przyszłość

Mobilna wystawa będzie również opowiadać o historii odkrycia miedzi w Polsce, ale też informować w przyjaznej formie o ciągu technologicznym i systemach tworzenia wyrobisk. Na zwiedzających, zarówno tych starszych jak i młodszych, będzie m.in. czekał infokiosk z grami i ciekawostkami o miedzi.

Zgodnie z hasłem jubileuszu KGHM „Przyszłość jest z miedzi” widzowie będą mogli się dowiedzieć, gdzie obecnie wykorzystywany jest czerwony metal, czyli m.in. w produkcji sond kosmicznych, turbin wiatrowych czy w branży komputerowej.

Od czerwca wystawa odwiedziła już wiele polskich miasta, z Głogowa pojedzie między innymi do Bolesławca i Legnicy. Swoje wojaże po Polsce zakończy we wrześniu.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.