Dziś rusza VI edycja Trenera Osiedlowego!

Tegoroczna edycja będzie się odbywać pod hasłem „dzieciństwo jak za dawnych lat”.
DGL News

Dziś, 19 kwietnia, wracają na osiedlowe boiska bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, które poprowadzi Chrobry Głogów. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, przeprowadzone zostaną też ogólnomiejskie rozgrywki Ligi Osiedlowej, które ostatnio cieszyły się dużą popularnością.

VI edycja Trenera Osiedlowego będzie prowadzona pod hasłem „dzieciństwo jak za dawnych lat”. Od kwietnia do października 2021 roku Chrobry zapewni dzieciom i młodzieży zajęcia na osiedlowych boiskach. W ten sposób klub chce promować aktywny tryb życia i czas spędzony wśród rówieśników z osiedla – tak bardzo charakterystyczny choćby dla lat 90-tych. Nawiązuje do tego też nowy logotyp projektu – łączący boisko ze schodami, jako symbol osobistego rozwoju poprzez sport.

Trener Osiedlowy logo

Na swoich osiedlowych boiskach do dyspozycji dzieci i młodzieży będą trenerzy: Joanna Marszałek, Renata Madzik, Małgorzata Kraszewska, Mirosław Gaczyński, Mateusz Rozmus i Tomasz Stolarek oraz nowi w ośmioosobowej kadrze – Claudia Prautzsch i Paweł Kliszka. Trenerzy mają różne specjalizacje, gwarantujące jakość prowadzonych zajęć: od piłki nożnej, przez koszykową i lekkoatletykę po nawet akrobatykę. 

Pierwsze, poniedziałkowe treningi odbędą się na boiskach przy szkołach podstawowych nr 2, 3, 8, 11, 13. W każdym tygodniu odbędzie się łącznie 48 godzin zajęć o charakterze interdyscyplinarnym na ośmiu boiskach z terenu całego miasta. Do końca roku szkolnego trenerzy Chrobrego będą dostępni w godz. 16.00-18.00, a w trakcie wakacji w godzinach przedpołudniowych. Ponadto w czerwcu wystartuje II edycja piłkarskich rozgrywek całego miasta pod nazwą Liga Osiedlowa. Najbliższe tygodnie spędzone na boiskach będą więc okazją do stworzenia osiedlowych drużyn, które później przystąpią do ligi.

Trener Osiedlowy plan zajęć

Trener osiedlowy został dwukrotnie nagrodzony na łamach Fortuna 1. Ligi – 3. miejsce w kat. “Najlepsza Akcja Marketingowa Fortuna 1. Ligi” 2019 oraz wzór dobrych praktyk w raporcie Sport Impact “Analiza Społecznej Odpowiedzialności Klubów Fortuna 1. Ligi 2019/2020”.

Wszelkie szczegóły związane z VI edycją Trenera Osiedlowego dostępne są na www.trenerosiedlowy.glogow.org.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miejskiej Głogów.


źródło: Chrobry Głogów S.A.