I znowu ten Legion Głogów!

Dwa tytuły najlepszej zawodniczki turnieju i cztery tytuły Mistrza Polski Muaythai!
DGL News

Dwa tytuły najlepszej zawodniczki turnieju!!!Cztery tytuły Mistrza Polski Muaythai – Maciej Domińczak trener Legionu Głogów nie ukrywa radości!

Mistrzostwa Polski Muaythai w pierwszej wersji miały odbyć się jakieś półtora miesiąca temu. Wtedy naszych zawodników zgłoszonych na turniej było kilkunastu. W nowym terminie nasza reprezentacja z różnych względów mocno się uszczupliła. Niemniej jednak mniej nie znaczy gorzej – mówi Maciej Domińczak.

Po pięknych walkach tytuły Mistrzowskie zdobyli:

  • Żaneta Krawczyk junior, 71kg oraz tytuł najlepszej juniorki turnieju.
  • Maja Mołodecka kadet, – 63,5 kg oraz tytuł najlepszej kadetki turnieju.
  • Michał Andrasz – junior +81kg.

Dla Michała to już drugi tytuł mistrzowski w Muaythai natomiast Żaneta i Maja Mistrzyniami są po raz pierwszy. Cała trójka zawalczyła na wysokim poziomie technicznym używając mnóstwa technik typowych dla tajskiego boksu. Sędziowie w każdym przypadku byli jednomyślni i docenili kunszt naszych fighterów przyznając im zwycięstwo. Zawalczyć nie udało się mimo ogromnych chęci Nadii Moździoch, która włożyła ogrom serca w przygotowania. Ale Nadia czeka tylko na okazję, aby pokazać swoje umiejętności i przy pierwszej możliwej okazji zrobi to – mówi trener.

Srebrne medale zdobyli Antoni Krężel (dzieci młodsze, -38kg), Nina Hrywicka (dzieci starsze, +63,5kg).

Antek już w pierwszej rundzie poczuł co to znaczy przyjąć kilka low-kicków od kadrowicza. Skończyło się to dla niego liczeniem jednak nasz młody wojownik pokazał charakter, zacisnął zęby i walczył do samego końca często odgryzając się dużo bardziej doświadczonemu rywalowi. Ninie Hrywickiej od samego początku walka się nie układała. Rywalka tego dnia miała znacznie więcej pomysłu na pojedynek a i kondycja jakby z Niny coraz bardziej ulatywała. To pierwszy start Niny na tak poważnej imprezie i oby na kolejnych było znacznie lepiej. Debiut z konieczności jako pierwszy trener na ważnym turnieju zaliczył Piotr Jurkowski i wywiązał się ze swojej funkcji znakomicie. To kolejne Mistrzostwa w tym roku kiedy przywozimy tytuły Mistrzów Polski oraz tytuły najlepszych zawodników. Ciężka praca zawodników, dobrze wyszkolona kadra trenerska, pomoc miasta, sponsorów i przyjaciół – to wszystko składa się na końcowy sukces – mówi Maciej Domińczak.


Nadesłane przez: Legion Głogów