Głogowska para seniorów mistrzami Polski w tańcu towarzyskim

Krzysztof i Danuta Nowak ponownie wywalczyli tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej
Danuta i Krzysztof Nowak mistzowie Polski w tańcu towarzyskim w kategorii senior.Głogów.25.10 2020-w800-h600

25 października w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne.

Głogowska para seniorów, Krzysztof i Danuta Nowak ponownie wywalczyli tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

W listopadzie, (jeśli nic nie stanie na przeszkodzie) Krzysztof i Danuta mają w planach jeszcze dwa starty. 14 listopada – Mistrzostwa Polski PTT w tańcach latynoamerykańskich oraz 28 listopada Mistrzostwa Polski PTT w 10 tańcach.

W ubiegłym roku para zdobyła tytuł Mistrza Polski w tańcach standardowych i 10 tańcach. W tańcach latynoamerykańskich zdobyła tytuł Vice Mistrza Polski.

-Mamy ogromne problemy z miejscem do trenowania tańców standardowych. Potrzebna jest do tego sala o powierzchni boiska do siatkówki. Niestety, na terenie Głogowa do takiej sali nie mamy dostępu. Na treningi jeździmy do Chocianowca, gdzie, dzięki naszemu trenerowi Piotrowi Paszewskiemu, mamy udostępnioną salę, na której możemy trenować. Może jakaś placówka na terenie Głogowa umożliwi nam późnym popołudniem dostęp do sali gimnastycznej? Bardzo ułatwiło by nam to pracę –  mówią tancerze.

-Tańce latynoamerykańskie wymagają mniejszej powierzchni. W tej dyscyplinie tańca, naszym trenerem jest głogowianin – Mateusz Śmikiel, właściciel  Szkoły Tańca „Anima Danza”. Z nim, wieczorami, kilka razy w tygodniu trenujemy łacinę – dodają seniorzy.

Latem, dzięki uprzejmości Andrzeja Kulhawika, głogowska para trenowała na korcie do Badmintona.

Zdjęcia i tekst nadesłał Krzysztof Nowak.