Obostrzenia w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują

Główny Inspektor Sanitarny wypowiedział się w sprawie klimatyzacji w autobusach
DGL News

W autobusach miejskich nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie tam, gdzie nie można zachować 2 metrów odległości od innej osoby – dotyczy to w szczególności komunikacji miejskiej.

Oczywiście są w przepisach wyjątki od tego obowiązku jednak apelujemy do pasażerów, aby kosztem komfortu i wygody zatroszczyli się o zdrowie i życie innych pasażerów i stosowali maseczki na twarz, które ograniczają ryzyko infekcji – mówi Kami Grzybowski, kierownik Działu Przewozów Pasażerskich.

W komunikacji miejskiej nadal obowiązują limity pasażerów. W autobusie może przebywać tyle osób ile wynosi 50% wszystkich miejsc z wyłączeniem połowy miejsc siedzących.

-Prosimy naszych pasażerów aby do momentu kiedy to ograniczenie nie zostanie zniesione stosowali się do obowiązującego prawa i zajmowali co 2 miejsce siedzące. W naszych autobusach posiadamy stosowane informacje na ten temat – informuje Kamil Grzybowski.

Główny Inspektor Sanitarny stwierdził, że klimatyzacja w autobusie nie zwiększa ryzyka zarażenia się COVID – 19. Dlatego dla wygody pasażerów szczególnie osób starszych dla których oddychanie w maseczce jest bardzo uciążliwe klimatyzacja w autobusach funkcjonuje normalnie. Jak podkreśla kierownik Działu Przewozów Pasażerskich, w klimatyzacje w przestrzeni pasażerskiej jest wyposażonych 19 z 34 posiadanych autobusów, więc nie każdy spotkany na mieście autobus ma takie udogodnienia.