Ferie pełne wrażeń i wspomnień

Podsumowanie drugiego tygodnia ferii w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny.
DGL News

W poniedziałek 17 lutego o poranku, świętowaliśmy Światowy Dzień Kota, tworząc różne prace plastyczne o tej tematyce. Następnie dzieci zrobiły kolorowe piórniki z puszek. Po drugim śniadaniu, dwie grupy naszych podopiecznych wybrały się do Ośrodka Archeologiczno-Numizmatycznego przy ul. Portowej, by wziąć tam udział w zajęciach: „Pieniądze ze złota i srebra: dukaty, talary grosze”, „Bystre oko i zapiski konserwatora- warsztaty o dokumentacji konserwatorskiej” oraz „Skarby ziemi głogowskiej i tajniki pracy archeologa”. Pozostałe grupy, w tym samym czasie, wzięły udział w „Rewii smaków”- to zabawa, która polega na odgadnięciu różnych smaków, często pomieszanych. Po zajęciach, wszystkie dzieci spotkały się w Teatrze, by obejrzeć spektakl pt.: „Renifer Niko ratuje zimę”, podczas którego, śmiechom nie było końca.

We wtorek, dzieci rozpoczęły dzień od eksperymentów! Na własne oczy zobaczyły: balony, które nie pękają, atrament, który znika, woreczki z wodą, które można przekłuwać ołówkami, ogień, którego nie gasi się cieczą!

Środowy ranek rozpoczęliśmy od nauki Savoir Vivre- „umieć żyć”. Podczas tych zajęć poznaliśmy czym są dobre maniery, zasady dobrego wychowania oraz dyskutowaliśmy na temat znajomości obowiązujących zwyczajów. Okazuje się, że to wcale nie jest tak prosta i oczywista sprawa jakby się wszystkim wydawało!  Po drugim śniadaniu, nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku migowym, a następnie wyruszyliśmy do Klubu Batalionowego. Przeżyliśmy „Dzień w wojsku”, zwiedziliśmy koszary i ekspozycję sprzętu, już wiemy, jak funkcjonuje jednostka na co dzień! Zobaczyliśmy wojskowy sprzęt oraz auta, wzięliśmy udział w otwarciu  wystawy kolekcjonerskiej „Kutrzeby 3 – Historia jednego domu”, a na sam koniec zostaliśmy poczęstowani, pyszną jak zawsze, grochówką. To był intensywny dzień, pełen samych pozytywnych wrażeń.

Dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału… czyli „Tłusty Czwartek”! Nie mogliśmy odmówić pysznym, jeszcze ciepłym, pączkom, które zaserwowano nam z samego rana w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, oj było słodko!  Pogoda dzisiaj dopisała, więc postanowiliśmy wybrać się na długi spacer, a nadmiar energii wykorzystaliśmy podczas zajęć w Pływalni Chrobry! Dzień zakończyliśmy Galą Talentów.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, a więc i nasze dwutygodniowe warsztaty zimowe „Zima w mieście 2020” dobiegły końca. Ostatni dzień obfitował w różne atrakcje, między innymi – gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Dzieci w grupach oraz indywidualnie tworzyły zimowy pejzaż przy użyciu firan- to dość niecodzienny materiał do pracy, ale okazał się rewelacyjny! Głównym punktem programu było wyjście na lodowisko. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały na nogach łyżwy, ale nauczyły się jeździć. Po obiedzie, na zakończenie dnia, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy! Dziękujemy dzieciom za tak liczne i ochocze uczestnictwo w naszych zajęciach. To była dla nas jak zwykle ogromna przyjemność. Wszyscy kończymy ferie pełni wrażeń i wspomnień. Życzymy udanego powrotu do szkoły!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia: Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.