Głogowianie pobiegną w VIII edycji Biegu Wilczym Tropem

Przypominamy, że zapisy elektroniczne trwają do dzisiaj, a telefoniczne tylko do jutra.
DGL News

Bieg Tropem Wilczym, to ogólnopolska impreza sportowa, organizowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma na celu upamiętnienie oraz oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia.

W zbliżającej się VIII edycji  Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 1 marca 2020 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 370 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 75 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje – czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorem lokalnym biegu jest 4 Głogowski Batalion Inżynieryjny i Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów, a ogólnopolskim – Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie.

Bieg odbędzie się 1 marca w Fosie Miejskiej.
Uczestnicy do pokonania będą mieli 1 963 m.

Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. Na miejscu będzie można przekazać dobrowolny datek do puszki na opiekę nad Głogowską Aleją Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zapisy elektroniczne do 24 lutego.
Zapisy telefoniczne – 502 353 572 lub mailowo info@patriotyczny-glogow.pl lub messenger do 25 lutego.

Plan dnia – 1 marca:
8:30 – 9:00 – Informacja Turystyczna w Budynku Koszarowym – rejestracja zgłoszonych uczestników i wydawanie pakietów startowych,
9:00 – 9:20 – zapisy i rejestracja (jeśli będą wolne miejsca),
9:30 – Start biegu – Fosa Miejska,
10:00 – zakończenie przy Pomniku Podziemia Niepodległościowego.

źródło: https://www.facebook.com/events/1026347984388087/, https://tropemwilczym.org/