Dziś o godz. 17.00 Chrobry Głogów zmierzy się z KS Górnik Polkowice

Zapraszamy na sparing!
DGL News

Dziś pomarańczowo-czarni zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Będzie to dla nich trzeci test w okresie przygotowawczym. Początek zaplanowano na godz. 17.00 na trzeciej płycie.

Głogowianie są po zwycięstwie z GKS-em Katowice (2:0) i remisie z Miedzią Legnica (1:1). W obu spotkaniach nie mogli wystąpić wszyscy zawodnicy. Ostatnio nie grali doleczający urazy Mateusz Abramowicz oraz Michał Ilków-Gołąb, a także stopniowo wprowadzany Maksymilian Banaszewski i niepełnego składu należy spodziewać się także w środę. Mimo tego piłkarze Chrobrego przekonująco pokonali czołowego drugoligowca, a w meczu z bijącą się o awans do Ekstraklasy Miedzią stworzyli więcej strzeleckich sytuacji. Zobaczymy, jak pójdzie za trzecim razem.

Za tym trzecim razem Chrobry za rywala ma 12 zespół 2 ligi. Górnik jest beniaminkiem na tym poziomie i w rundzie wiosennej przyjdzie mu rywalizować o jego utrzymanie. Rozegrane do tej pory gry kontrolne mogą go napawać optymizmem, bo przedstawiają się w taki sposób:

  • Ślęza Wrocław 2:1
  • Piast Żmigród 1:0
  • Odra Opole 1:2
  • Śląsk II Wrocław 3:0
  • Foto-Higiena Gać 4:2
  • FK Prepere (Czechy) 3:0

Cztery bramki w tych spotkaniach zdobył były zawodnik Chrobrego Michał Bednarski. 24-letni napastnik jest najlepszym strzelcem Górnika i jednym z najlepszych w lidze, w której na dwie bramki ustępuje tylko Marcinowi Robakowi z Widzewa Łódź. Jego powrót do Głogowa w tej roli dodatkowo wpływa na atrakcyjność sparingu. 

Razem z Bednarskim w Polkowicach grają Karol Fryzowicz i Marek Opałacz. Pierwszy reprezentował pomarańczowo-czarne barwy w sezonie 2010/11, drugi przez cały 2004 rok. 

Trenerem Górnika od 2017 roku jest Enkeleid Dobi. Ostatni mecz Chrobrego z Górnikiem miał miejsce w styczniu ubiegłego roku. Wtedy głogowianie wygrali z trzecioligowym jeszcze rywalem 3:0. 

Źródło, grafika, zdjęcia: Chrobry Głogów