Charytatywny koncert Szkoły Muzycznej i Chóru „Laudate Dominum”

W najbliższą niedzielę w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum. Wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Chóru „Laudate Dominum”.
baner - koncert kolęd

W najbliższą niedzielę w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum. Wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Chóru „Laudate Dominum”.

Już w ten weekend w kościele na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie, wystąpią we wspólnym koncercie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie oraz chór „Laudate Dominum”. Zaplanowany na 18 stycznia koncert rozpocznie się o godz. 16:45. W jego trakcie zbierane będą pieniądze na rozbudowę głogowskiego Hospicjum.

– Chór pod kierunkiem Henryka Antonickiego oraz uczniowie głogowskiej szkoły muzycznej wykonają kolędy i pastorałki oraz melodie kojarzące się z radością Świąt Bożego Narodzenia. Zabrzmią znane i lubiane kolędy w wersji wokalnej, instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej. Uczniowie szkoły wystąpią jako soliści, a także w zespołach instrumentalnych, śpiewając w chórze szkolnym i grając w szkolnej orkiestrze – mówi Agnieszka Berest, dyrektor PSM w Głogowie.

Wspólne koncerty chóru „Laudate Dominum” oraz uczniów głogowskiej szkoły muzycznej odbywają się w okresie noworocznym od wielu lat.