3 stycznia w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa zainaugurowany zostanie kolejny sezon cyklu wyjazdowych koncertów Filharmonii Dolnośląskiej i Filharmonii Sudeckiej.
W nowym roku ruszy kolejny sezon cyklu koncertów „Filharmonia u Gryphiusa”, który odwiedza różne miasta Zagłębia Miedziowego. Jego inauguracja odbędzie się w głogowskim Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.
– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że cykl koncertów Filharmonia u Gryphiusa wchodzi w nowy sezon z jeszcze bogatszym i szerszym repertuarem. Jest to dla mnie bardzo duże i ważne wydarzenie, bo geneza zapraszania Filharmonii Sudeckiej i Filharmonii Dolnośląskiej w nasz subregion miedziowy sięga półtora roku wstecz, kiedy rozpoczęliśmy w Legnicy. Okazało się też, że bardzo dobrze i bardzo wdzięcznie muzycy przyjęci zostali właśnie w Głogowie. I tutaj rozpocznie się inauguracja tegorocznego cyklu – mówi Jarosław Rabczenko, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Koncert w Głogowie odbędzie się 3 stycznia o godz. 18:00 w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. W naszym mieście w sumie zaplanowano w tym roku cztery wystąpienia orkiestry filharmonii. W całym regionie będzie ich natomiast 17 – a koszt ich organizacji to 1 062 000 zł.
– Mieliśmy już przedsmak koncertu Filharmonii Dolnośląskiej, zapowiadaliśmy wtedy z panem marszałkiem, że wkrótce powiemy o kolejnym przedsięwzięciu. Bardzo się cieszę, że Filharmonia Dolnośląska będzie gościła u Gryphiusa w naszym głogowskim teatrze. Myślę, że to wielka frajda dla mieszkańców naszego miasta, którzy uwielbiają tego typu twórczość. A te koncerty stoją na bardzo wysokim poziomie – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
Program pierwszego koncertu w Głogowie:
- Wojciech Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz Giacomo
- Puccini – O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi
- Antonín Dvořák – Taniec słowiański op. 46 nr 8
- Antonín Dvořák – Aria Rusałki Pieśń do księżyca z opery Rusałka
- Charles Gounod – Walc z opery Faust
- Charles Gounod – Aria Julii Je veux vivre z opery Romeo i Julia
- Johann Strauss (syn) – Nad pięknym modrym Dunajem op. 314
- Emmerich Kálmán – Aria Sylvii Heia, in den Bergen
- Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
- Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z baletu Dziadek do orzechów
- Franz Lehár – Meine Lippen, sie küssen so heiß z operetki Giuditta
- Johann Strauss (ojciec) – Marsz Radetzky’ego
Bilety dostępne w kasie Teatru – (godzinę przed spektaklem), w kasie CK oraz na kupbilecik.pl. Koszt biletu to 60 zł. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc, choć biletów jest coraz mniej.
Wykonawcy: Adriana Ferfecka – sopran, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Marek Wroniszewski – dyrygent
Znajdziesz nas na:

