Przebudowa Sikorskiego i drogi na hutę. Ogłoszono przetargi na obie inwestycje

Miasto czeka na oferty inwestorów w przetargach na przebudowę ulicy Sikorskiego oraz DW 292 w kierunku na hut
Ulica Sikorskiego

Urząd Miejski w Głogowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Sikorskiego oraz drogi nr 292 w kierunku huty. Będą to jedne z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Głogowie.

Głogowski ratusz szuka wykonawców na dwie bardzo ważne inwestycje drogowe. Chodzi o przebudowę ulicy Sikorskiego oraz Drogi Wojewódzkiej nr 292 w kierunku huty. Urząd ogłosił przetargi na obie te inwestycje, które uznawane są za jedne z największych projektów drogowych miasta w ostatnich latach.

Przebudowa Sikorskiego planowana jest od skrzyżowania z Wojska Polskiego do granic miasta.

W planach jest poszerzenie tej drogi, budowa chodników, ścieżki rowerowej, oświetlenia. Także wybudowanie prawoskrętów i lewoskrętów tam, gdzie to możliwe – czyli stworzenie małokolizyjnych skrzyżowań. Sama droga jest w złym stanie i wymaga gruntownej przebudowy łącznie z wymianą wszystkich warstw. To bardzo duże zadanie o wartości ponad 20 milionów złotych

mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Jeszcze więcej, bo blisko 40 milionów ma kosztować przebudowa DW 292, głównej drogi dojazdowej z miasta w kierunku huty.

Przebudowa Sikorskiego zaplanowana jest na lata 2024-2025. Najpierw wybrany w przetargu wykonawca przygotuje projekt, a później ruszy z samymi pracami. Z kolei prace przy DW 292 będą dłuższe, chociażby ze względu na większy zakres prac. Ich zakończenie planowane jest na rok 2026.

W najbliższych tygodniach oczekiwać będziemy na oferty przetargowe. Mam nadzieję, że będą korzystne i sprawnie podpiszemy umowy z wybranymi wykonawcami. Bo obie inwestycje są bardzo ważne, zarówno dla wygody mieszkańców jak i z powodów prorozwojowych miasta. To chociażby wygodny dostęp do strefy inwestycyjnej

dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że na inwestycję przy drodze wojewódzkiej miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Zobacz również: