Dziś w Głogowie upały. Jak sobie z nimi radzić?

Przed nami kilka gorętszych dni. W czasie upałów warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam je przetrwać.
Baseny Zewnętrzne Chrobry Głogów

W najbliższych dniach czekają nas wysokie temperatury. Mogą dać się nam we znaki każdemu, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam w czasie upałów.

Według prognoz IMGW, we wtorek temperatura w naszym regionie może sięgnąć 34 stopni Celsjusza. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą nam przetrwać upały.

Pij dużo płynów

Jedną z najważniejszych zasad w czasie wysokich temperatur jest spożywanie dużej ilości płynów. Może się to wydawać oczywiste, ale w pędzie dnia codziennego wiele osób zapomina o regularnym piciu wody. W czasie upałów powinniśmy spożywać nawet do trzech litrów wody dziennie, a w przypadku dużego wysiłku fizycznego nawet więcej.

Przy wysokich temperaturach nasz organizm mocniej się poci, a więc wydala więcej płynów. Ich uzupełnianie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania.

Unikaj długiego przebywania na Słońcu

W takim dniu spacery czy inną aktywność fizyczną najlepiej zaplanować na przedpołudnie lub wieczór. W środku dnia lepiej unikać długotrwałego przebywania na Słońcu. Jeśli nie mamy wyboru, pamiętajmy o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Wskazane jest także nakrycie głowy oraz odpoczynek w cieniu. Bez tego narażamy się na udar słoneczny.

Jedz lekkie posiłki

W czasie upału nasz organizm skupia się na regulowaniu temperatury organizmu. Tym samym mniej uwagi poświęca innym procesom, chociażby trawiennym. Wskazane jest więc jedzenie lekkostrawnych posiłków. Na szczęście tutaj z pomocą przychodzi sam organizm, który podczas upałów odczuwa mniejszy apetyt.

Zwracaj uwagę na dzieci i starszych

Najmłodsi i seniorzy są szczególnie narażeni na upały. Zwłaszcza seniorzy w czasie wysokich temperatur mogą nie odczuwać pragnienia i przez to zapominać o regularnym nawadnianiu organizmu. Zwracajmy uwagę na naszych rodziców i dziadków, a także na bawiące się na zewnątrz dzieci.

Ochłoda na basenie

Wiele osób w upalne dni szuka ochłody w wodzie. Ci, którzy nie wyjechali z miasta, mogą skorzystać między innymi z miejskiego basenu na Pływalni Chrobry.

Baseny zewnętrzne otwarte są codziennie od godz. 10. do 20.

Cennik basenów
Cennik basenów zewnętrznych

Zobacz też:

Noc Rockowa w Fosie Miejskiej

Wyścig Wyszehradzki ze startem w Głogowie