Przemysław Szarek nowym piłkarzem Chrobrego

Przemysław Szarek. podpisał 2-letni kontrakt z Chrobrym Głogów
Przemysław Szarek

28-letni Przemysław Szarek jest środkowym obrońcą i przez ostatnie dwa sezony występował w Motorze Lublin, z którym przebył drogę od drugiej ligi do Ekstraklasy. Gdy dołączał do Motoru w 2022 roku, zespół rywalizował na drugoligowym poziomie. W 2023 roku był już w pierwszej lidze, do której dostać się pozwoliły zwycięskie baraże. Do kolejnych baraży lublinianie z Przemysławem Szarkiem w kadrze awansowali w pierwszym sezonie pobytu na zapleczu i również one okazały się być wygrane. Szarek, poza tym że zespołowo wywalczył dwa awanse, w barwach Motoru rozegrał w sumie 42 spotkania, w których zdobył trzy bramki.

Choć z Motorem nie wystąpi w Ekstraklasie, w swojej karierze już w niej grał. W latach 2016-2017, będąc zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, rozegrał 13 spotkań w najwyższej lidze.

Przemysław Szarek w swoim CV ma także występy dla Korony Kielce i Sandecji Nowy Sącz. Oba kluby rywalizowały wtedy w pierwszej lidze, w której był także z Termaliką, i dzięki temu ma bogate pod tym względem doświadczenie – łącznie 130 rozegranych na zapleczu meczów. 

Źródło: Chrobry Głogów S.A.. Tekst: Ł. Jaremkiewicz