Wygrali ostatni domowy

Kibice: nadal będziemy tak samo kibicować!
mecz w siatkówkę między SPS Chrobry Głogów a AZS AGH Kraków

KGHM SPS Chrobry Głogów wygrywa swój ostatni w tym sezonie mecz na własnej hali i pokonuje AZS AGH Kraków 3:1.

mecz w siatkówkę radość ze zdobytego punktu

Od początku było widać po grze, że mimo spadku z ligi głogowianie nie złożyli broni i będą walczyć o punkty, choć te nie zmienią już nic. Akademikom ciężko było nadrobić wywalczoną przez Pomarańczowo-Czanych przewagę punktową.

– Powiedziałem chłopakom w szatni, że ten ostatni mecz na pożegnanie z 1. ligą musimy wygrać dla naszych kibiców. I to zrealizowaliśmy. Uciekł nam set trzeci, ale i tak kończymy z trzema punktami. Kończymy pierwszoligową przygodę z tą halą. Na jak długo tego jeszcze nie wiadomo – podsumował trener Dominik Walenciej.

MVP meczu z Krakowem został rozgrywający SPS Maksymilian Skowronek. Najwięcej punktów dla Głogowa zdobył Kamil Stefaniszyn – 16, Filip Balasz – 10, a Kacper Bobrowski – 8.

Przed głogowską drużyną ostatni mecz w tym sezonie. Tym razem w Świdniku zmierzą się z AVIĄ, która obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Spotkanie na wyjeździe będzie ostatnim meczem KGHM SPS Chrobry Głogów w Tauron 1. Lidze. Kolejny sezon głogowianie będą rozgrywać w 2. lidze.

Dla nas kibiców niewiele się zmieni. Oczywiście 1. liga to prestiż, ale taki jest sport. Nie wyszło, ale przecież świat się nie zawalił. Już raz to przeżyliśmy. Będzie kolejny sezon i szansa na awans. Tymczasem w 2. lidze będzie nam bliżej na mecze wyjazdowe i może więcej osób będzie w nich uczestniczyć. Bo kibicować będziemy nadal będziemy tak samo!

mówią kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.
mecz w siatkówkę kibice na trybunie

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska