Strefa Młodych w Starym Magazynie

Młodzieżowi Radni będą współtworzyć przestrzeń dla młodych głogowian
strefa młodych spotkanie prezydenta Głogowa z radnymi Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa

Dziś prezydent Rafael Rokaszewicz pokazał radnym z Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa miejsce, które już wkrótce stanie się przestrzenią dla młodych głogowian. Na razie roboczo nazwane zostało Strefą Młodych w Starym Magazynie.

Pomysł narodził się kilkanaście miesięcy temu. Wtedy myślałem o tym, aby stworzyć miejsce, gdzie młodzi głogowianie znajdą wsparcie psychologów po wychodzeniu z pandemii. Dziś chciałbym by było to miejsce dla różnych spotkań młodzieży, realizacji ich projektów czy szkoleń – mówi Rafael Rokaszewicz.

prezydent Głogowa i radni Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa w pomieszczeniach starego magazynu który mam być strefą dla młodych

Prezydent chce zaangażować w ten projekt młodzieżowych radnych zarówno miejskich jak i powiatowych.

Czujcie się tu, jak u siebie i szykujcie swoje pomysły – powiedział Rafael Rokaszewicz.

Już sporo zostało robione. Położony został nowy dach, wstawiono nowe okna i zamontowano ogrzewanie. Obecnie prowadzone są prace związane z uruchomieniem windy i remontem klatki schodowej.

Teraz inicjatywa należy do młodych, którzy podjęli wyzwanie przygotowania swoich pomysłów, co do wykorzystania i aranżacji tego miejsca. A pomysłów młodym nie brakuje.

Ogromnie się cieszymy na sam fakt, że będziemy mogli się tu spotykać po szkole, grać w planszówki, czytać, organizować spotkania – mówi Urszula Gruszka, radna MRMG.

– Uważam, że to jest świetny pomysł. Już widzę tutaj salę konferencyjną, miejsce, żeby wypić sobie herbatkę i porozmawiać – dodaje radna Natalia Szyszkowska.

To będzie jedno z miejsc dedykowanych dla młodych w ramach społecznej przestrzeni dla młodzieży. Drugim miejscem będzie Klub Mayday, który w najbliższym czasie przejdzie gruntowny remont.

-Chcę, aby w Klubie Mayday także było mnóstwo tematycznych popołudniowych spotkań dla młodzieży – podsumowuje prezydent Rafael Rokaszewicz.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska