Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa – podsumowanie 2023 roku

Przegląd najważniejszych działań młodzieżowych radnych
Radni MRMG na charytatywnym kiermaszu ciast

W 2023 roku Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa, działając we współpracy z przedstawicielami władz miasta oraz organizacjami pozarządowymi, pracowała na rzecz głogowian i naszego miasta. Oto krótki przegląd najważniejszych działań, które miały miejsce w roku 2023.

Do 4 listopada 2023 roku trwała I kadencja MRMG. Młodzieżowi Radni na przełomie marca i kwietnia wzięli udział w miejskiej akcji społecznej „Nie udawaj, że nie widzisz. Razem zadbajmy o nasze miasto”, której celem było uwrażliwienie mieszkańców na chuligańskie czyny szkodliwe społecznie oraz pokazanie skutków aktów wandalizmu w Głogowie.

akcja wspólnego sprzątania w ramach projektu nie udawaj, że nie widzisz - mieszkańcy razem sprzątają plac festynowy a potem ognisko z kiełbaskami

W kwietniu radni MRMG uczestniczyli w uroczystym śniadaniu wielkanocnym
w głogowskim Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”, gdzie pomagali seniorom przy przygotowywaniu tego wydarzenia.

Ostatnią inicjatywą zorganizowaną przez radnych I kadencji była miejska gra terenowa „Wehikuł czasu” z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie zadania i elementy związane z grą utrzymywały się w klimacie PRL-u, zaś uczestnicy rozgrywki wcielili się w pierwszych polskich, powojennych osadników na ziemi głogowskiej.

Wybory do II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa zostały przeprowadzone 20 października. Młodzi mieszkańcy Głogowa wybrali na swoich przedstawicieli: Miłosza Gołuńskiego, Urszulę Gruszkę, Szymona Kaczmarka, Stanisława Komorka, Oliwię Kowalską, Mikołaja Matejskiego, Natalię Mazur, Magdalenę Miałkowską, Angelę Pełech, Aleksandrę Szelest, Annę Szlufarską, Natalię Szyszkowską, Kacpra Walasa oraz Marcela Zielonkę.

8 listopada 2023 roku odbyła się I sesja II Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa, na której radni złożyli ślubowanie i wybrali spośród siebie prezydium. Przewodniczącym II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa został Miłosz Gołuński,
a Wiceprzewodniczącą II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa – Angela Pełech.

Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa regularnie podejmuje różnego rodzaju działania na rzecz lokalnej społeczności. Młodzieżowi radni drugiej kadencji w niecałe dwa miesiące zdążyli zorganizować wiele przedsięwzięć i wziąć udział w kilku akcjach.

11 listopada delegacja młodzieżowych radnych złożyła kwiaty pod pomnikiem Dzieci Głogowskich z okazji Dnia Niepodległości.

Radni zorganizowali charytatywny kiermasz ciast podczas corocznego koncertu „Kolędy dla…”, na którym zebrali 2 176,30 zł na leczenie chorej głogowianki.

Młodzieżowi radni rozdawali opaski oraz breloczki odblaskowe mieszkańcom Głogowa, aby zadbać o ich bezpieczeństwo i poprawić widoczność pieszych na drodze.

Członkinie MRMG odwiedziły przed Bożym Narodzeniem głogowskie przedszkola i czytały dzieciom świąteczną bajkę. Akcja miała na celu nie tylko wprowadzenie przedszkolaków w atmosferę świąt, ale również promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta.