Młodzieżowa Rada pełna pomysłów

Przeczytaj jaki plan pracy mają radni z Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa
sesja Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa przyjęli na wczorajszej (14.12) sesji plan pracy na grudzień i I kwartał 2024 roku.

W programie pracy młodych radnych znalazło się: czytanie bajek głogowskim przedszkolakom w okresie przedświątecznym, zbiórka klocków LEGO, z których radni stworzą budowlę nawiązującą do Głogowa i przekażą ją na licytację WOŚP, a także wizyta u seniorów i wspólne granie w planszówki.

Młodzi radni chcą także się uczyć i zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu miasta, dlatego odwiedzą spółkę miejską Komunikacja Miejska i poznają zasady jej działalności. Radni planują także akcję promującą miejskie schronisko i adopcję zwierząt.

Jednym z ważnych dla młodych radnych zadań jest przygotowanie ankiety, badającej potrzeby młodzieży oraz potrzeby seniorów względem młodych głogowian.

Młodzi radni dbają o interakcje z głogowianami i na Walentynki będą rozdawać mieszkańcom serca z miłymi wiadomościami, a w kolejnych tygodniach – kleszczołapki, by podczas wiosennych spacerów móc uchronić się przez kleszczami.

Zdjęcia: K. Brzezińska