Konkurs na kartkę świąteczną

Głogowska biblioteka zaprasza do konkursu dzieci i młodzież
dzieci kartka świąteczna

Pisanie i wysyłanie kartek świątecznych to piękna i warta kontynuacji tradycja, która niestety z roku na rok coraz bardziej zanika. Coraz częściej składamy sobie życzenia świąteczne wysyłając smsa bądź maila. Ale czy nie przyjemniej jest przesłać krewnym i znajomym kartkę świąteczną, najlepiej wykonaną samodzielnie?

Kartka świąteczna to przecież nie tylko kawałek papieru, to dar słowa pisanego i dowód szacunku dla drugiej osoby. Takie życzenia mogą być wspaniałą pamiątką na całe życie!

Dlatego głogowska biblioteka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w powiatowym konkursie na wykonanie kartki świątecznej. Konkurs ma także charakter charytatywny. Najpiękniejsze z kartek zostaną przekazane dla Fundacji Hospicjum Głogowskie z przeznaczeniem na aukcję charytatywną.

Konkurs jest adresowany do dzieci szkół podstawowych miasta i powiatu głogowskiego. Polega na wykonaniu w dowolnej technice karki bożonarodzeniowej w formacie nie większym niż A5. Prace należy dostarczyć do dnia 2 grudnia 2023 r. do Działu Dziecięco – Młodzieżowego w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej biblioteki. Tam też znajdują się oświadczenie i klauzula informacyjna do pobrania, które należy dostarczyć razem z pracą konkursową.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie