Trzecia płyta oficjalnie otwarta po remoncie

Wyremontowana trzecia płyta treningowa ze sztuczną nawierzchnią oficjalnie otwarta, a jeszcze dziś odbędzie się na niej pierwszy mecz ligowy.

Oficjalnego otwarcia i podsumowania ukończonych prac podczas spotkania z dziennikarzami dokonali dziś (03.11) Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, Prezes Chrobrego Głogów S.A. Piotr Miselis i Dyrektor Chrobrego Głogów S.A. Zbigniew Prejs. 

Popularna „trzecia płyta” służyła trenującym piłkarzom przez kilkanaście lat o każdej porze roku, w każdych warunkach atmosferycznych i o niemal każdej porze dnia – z samego rana, ale też po zmroku. W tym roku, w związku z pozyskaniem przez Chrobrego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przystąpiono do jej wyremontowania.

Tę inwestycję, jedną z trzech zaplanowanych w najbliższym czasie na obiektach Chrobrego, zrealizowaliśmy dzięki środkom ministerialnym i z budżetu miasta. Kolejna jest obecnie realizowana na os. Piastów Śląskich, a trzecia to będzie zadaszone boisko wielofunkcyjne w kompleksie przy ul. Wita Stwosza. Dzisiaj jednak cieszymy się z oddania do użytku tego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Mamy kolejny zmodernizowany obiekt sportowy, który będzie służył długie lata piłkarzom Chrobrego

powiedział Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa

Prace objęły poszerzenie murawy do 110×70 metrów przy zachowaniu dotychczasowych wymiarów boiska (64x100m), całkowitą wymianę murawy stosując najwyższej jakości sztuczną trawę wraz z zasypem piaskiem oraz granulatem EPDM oraz wymianę ławek rezerwowych.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022” w kwocie 1,8 mln zł, resztę stanowi wsparcie z budżetu Gminy Miejskiej Głogów. Całkowity koszt inwestycji to 3,1 mln zł.


źródło i zdjęcia: Chrobry Głogów S.A.