Ogólnopolski Turniej Polskiej Ligi Bocci

Organizatorem turnieju jest IKSON Głogów
03.09.2020 zawody boccia w Głogowie plakat

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Polskiej Ligi Bocci jest IKSON Głogów.

W turnieju, który odbywa się na Hali Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie, wystartuje ok. 80 sportowców z niepełnosprawnościami. Towarzyszyć im będzie drugie tyle opiekunów i wolontariuszy. Jest to przedostatni w tym roku turniej, w którym czołowi polscy boczyści, a wśród nich członkowie Polskiej Kadry Narodowej, będą walczyć o punkty rankingowe, które pod koniec roku wyłonią zwycięzców w poszczególnych klasach sportowych.

Sport osób z niepełnosprawnościami znajduje coraz większe zainteresowanie i uznanie w przestrzeni publicznej. Dzieje się tak miedzy innymi dzięki wielkiej pracy i widocznym sukcesom polskich sportowców także na arenie międzynarodowej. Wśród nich jest Głogowianka Edyta Owczarz, aktualna wicemistrzyni Europy, która w Głogowie będzie walczyć o prymat w klasie BC3 w krajowej stawce.

plakat Polska Liga Bocci

Turniej rozpocznie się 27 października o godz. 9:00. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 12:00. 28 października mecze ligowe rozpoczną się o godz. 9:00, a zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 14:00.

Nadesłane przez: IKSON Głogów