Medale i nagrody z okazji święta edukacji

Prezydent wręczył Medale Za Zasługi dla Rozwoju Oświaty Miasta Głogowa oraz nagrody

dzień edukacji narodowej w miejskim ośrodku kultury w Głogowie 10.10.2023r. zdj. Piotr Gajek

W Miejskim Ośrodku Kultury głogowscy nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy oświaty zgromadzili się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Podczas gali prezydent Rafael Rokaszewicz wręczył Medale Za Zasługi dla Rozwoju Oświaty Miasta Głogowa oraz nagrody. W 2023 roku Medalem odznaczone zostało 16 osób, natomiast nagrody Prezydenta odebrało 34 osób.

Tak naprawdę te wyróżnienia i podziękowania należą się wszystkim nauczycielom. Za tę bardzo trudną, codzienną pracę. My powierzamy Wam swoje dzieci, to co mamy najcenniejszego w życiu, a Wy kształtujecie ich umysły i postawy. Często to od Was zależy jaką one w przyszłości drogę wybiorą. Zatem przed Wami ogromna odpowiedzialność i za to Wam bardzo dziękuję

mówił podczas gali prezydent Rafael Rokaszewicz.

Medale Za Zasługi dla Rozwoju Oświaty Miasta Głogowa zostały wręczone po raz dziewiętnasty.

Medal jest nadawany nie tylko nauczycielom, ale także wszystkim osobom, które
w sposób szczególny są związane ze środowiskiem oświatowym, działają na rzecz głogowskiej oświaty, wnoszą  określony wkład w rozwój oświaty.

Wśród nagrodzonych medalem znajdują się nauczyciele czynni, emeryci, działacze społeczni, wyróżniający się organizatorzy procesów dydaktycznych oraz osoby, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy na nasze dzieci i młodzież, a których działalność wydatnie przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania, nie tylko w Głogowie.

Na zakończenie Gali odbył się koncert pt. „Musicale Świata”.

Zdjęcia: P. Gajek