Sukces zawodniczek z „Legion” Głogów na mistrzostwach świata

Na zawodach w Turcji głogowski klub reprezentowały trzy zawodniczki
Zawodniczki "Legion" Głogów wrócili z Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai z dwoma medalami.

Zawodniczki „Legion” Głogów wróciły z Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai z dwoma medalami.

Na zawodach w Turcji głogowski klub reprezentowały trzy zawodniczki:

– Jagoda Stachaczek , junior -57kg

– Nadia Moz Moździoch, kadet -57kg

– Zosia Bandura , kadet – 51kg

Najlepiej poszło Jagodzie Stachaczek, która doszła do finału, gdzie walczyła z Rosjanką.

Jagoda po kolei odprawiła Greczynkę, Tunezyjkę i Francuzkę. Odrobinę zabrakło do pokonania Rosjanki. Jagoda po raz kolejny była bardzo blisko aby zdobyć tytuł Mistrzyni Świata i w końcu tego dokona. Jak do tej pory z trzech imprez międzynarodowych w których brała udział przywiozła dwa srebra i złoto i jest pewnym punktem polskiej reprezentacji.

relacjonuje Maciej Domińczak, trener drużyny.

Drugi, brązowy medal dla reprezentacji i dla klubu zdobyła Nadia Moździoch. W Turcji Nadia w walce o brąz zmierzyła się z Jordanką i wygrała. W kolejnej spotkała się z Litwinką i po mocnym boju musiała uznać wyższość rywalki.

Pomimo tego Nadia ma ogromne powody do zadowolenia. Po dwóch mocnych walkach stanęła na trzecim miejscu podium i w niepamięć poszły problemy zdrowotne.

mówi Domińczak.

Ostatnią z reprezentantek była Zosia Bandura. Zosia została rozlosowana do 1/8 finału i w pierwszym pojedynku rywalizowała z Irakijką.

Wszystko wydawało się być w najlepszym porządku, nastawienie do walki, dobra rozgrzewka itp. Jednak już w samej walce Zosia trochę się zblokowała i nie mogła pokazać wszystkiego co potrafi. Trochę zjadł ją stres i za dużo czekała na rozwój sytuacji zamiast sama inicjować ataki. Ale to niestety potrafi się zdarzyć podczas pierwszego startu w tak dużej i ważnej imprezie.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczyn. Poświęciły sporo czasu w czasie wakacji na przygotowania, walczyły znakomicie i po raz kolejny pokazały, że to co robimy razem w klubie ma sens i nasza praca idzie w dobrym kierunku.

podsumowuje Maciej Domińczak.

Źródło: „Legion” Głogów